DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 2019 - 2020 YILI BEYAZ ÖNLÜK GİYME TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÇOMÜ’nün en genç fakültesi olarak geçen yıl eğitim öğretime başlayan Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin önlük giyme törenine,  ÇOMÜ Rektörü ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Belediye Başkan Vekili Fatma Kaynaş, Diş Hekimleri Odası Başkanı Süleyman Doğangün, Diş Hekimleri Odası Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Umut Özer, Diş Hastanesi Başhekimi Hacer Oğuz ile ÇOMÜ’lü idareciler, akademisyenler ve öğrenci yakınları katıldı.

Rektör Prof. Dr. Sedat Murat yaptığı açılış konuşmasında, önlük giyecek öğrenciler için bu anın unutulmayacak anlardan biri olduğunu belirterek şunları söyledi:

 “Kurumsal yapının gelişmesinde kurum kültürünün önemli olduğu çok eski tarihlerden bu yana bilinmektedir. Bizim geleneğimizde önlük giyme, kep kuşanma gibi gelenekleri ahi kültüründe çok geniş şekilde biliyoruz. Osmanlı dönemindeki ahi birliklerinde her bir meslek grubunun bu tür ve benzeri gelenekleri vardır. Bu törenler unutulmaz izler bırakacaktır. Önlük giyecek öğrencilerimizin bu anı unutması mümkün olmayacaktır. Ben bu geleneği başlatanlara özellikle teşekkür ediyorum.

Bizim Önceliğimiz Öğrencilerimiz

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bir dünya üniversitesi olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.  Bütün toplantılarda ve konferanslarda dile getirdiğimiz bir konu var o da; bizim önceliğimiz öğrencilerimiz. Yaptığımız çalışmalarda öncelik verdiğimiz konu öğrencilerimizin geleneklerimize ve törelerimize uygun bir şekilde, memleket sevdası ile büyümeleri, memleketlerine hizmet etme duygusu ile kaliteli yetiştirilmeleri.  Bu konuda bütün öğretim üyelerimize güveniyoruz. Öğrencilerimiz bizim baştacımızdır. Geleceğimizi onlar hazırlayacaklardır. Öğrencilerimize bu nedenle gereken önemi veriyoruz. “   https://www.comu.edu.tr/haber-19613.html

 https://www.youtube.com/watch?v=u7JXFOl7p3s